5 živlů

19. prosince 2010 v 19:30 | barushkwa |  Bája
Voda:
ZvětšitVoda spolu se vzduchem tvoří zemskou atmosférou, základní podmínky pro existenci života na Zemi.V přírodě se vyskytuje ve třech skupenstvích: v pevném - led a sníh, v kapalném - voda a v plynném - vodní pára.Vodné roztoky mohou vykazovat kyselouneutrální nebo zásaditou reakci.Země:

Příroda (nazývaná také hmotný svět nebo přírodní svět), je veškerá hmota a energie a to hlavně v základní, člověkem neovlivněné formě. Příroda je předmětem vědeckých studií. - zahrnuje všechny živé organismy ve vesmíru - tj bakterie a jiné mikroorganismy, houby, rostliny a živočichy.Neživá příroda - zahrnuje všechnu neživou materii (tedy vše ostatní co nespadá pod pojem živé přírody,což jsou tedy horniny a nerosty, půda, voda, vzduch, světlo a teplo pocházející ze slunce.

Energie:
Energie je skalární fyzikální veličina, která bývá charakterizována jako schopnost hmoty (látky nebo pole) konat práci. Energie je slovo vytvořené fyziky v polovině devatenáctého století, z řeckého energeia (vůle, síla či schopnost k činům). Energii popisujeme stavovou veličinou.Pravděpodobně neznáme všechny možné formy energie. Předpokládá se, že většina vesmíru je tvořena dnes zcela neznámou formou hmoty, která nese přes 70% energie a které se prozatím říká "temná energie". PokudVoda spolu se vzduchem tvoří zemskou atmosférou, základní podmínky pro Voda spolu se vzduchem tvoří zemskou atmosférou, základní podmínky pro  to není nějaká forma hmoty, znamenalo by to podstatnou změnu v představách o stavbě vesmíru a pojmech hmota a energie.

Vzduch:
Vzduch je směs
plynů

tvořící plynný obal
Země - atmosféru - sahající až do výše asi 1000 km. Má vliv na všechnychemické proměny jak v nerostné
přírodě respektive v neživé přírodě, tak i v živých organismech. Prakticky všechny živé organismy (živá příroda) by bez kyslíku z ovzduší nemohly vůbec existovat. Má i své významné fyzikálně chemické vlastnosti, jedná se zejména o transport
vody neboli koloběh vody v ovzduší.Kapalný vzduch se získává tím, že se atmosférický vzduch zbaví prachu, CO2 a vlhkosti a stlačí až na 200 násobek normálního tlaku.V průmyslu se stlačený vzduch používá zejména pro přenos energie pro pneumatické nástroje a zařízení.

Oheň:


Oheň je forma hoření. Většinou toto slovo označuje kombinaci svítivé záře a velkého množství tepla, které se uvolňuje při rychlé a samoudržující se exotermické
oxidaci hořlavých plynů, které se uvolňují z paliva - hoření. Teplo a světlo je vytvářeno plameny, které se pohybují nad palivem.Oheň se zažehne, pokud je hořlavá látkavystavena teplu nebo jinému zdroji energie. Později se sám udržuje díky teplu, které produkuje. Uhasíná, pokud vyhoří všechno palivo, výrazně poklesne teplota paliva nebo se k ohni již nedostane kyslík.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi smajlíky???

STRÁÁÁŠNĚ MOC!!!!!! 20.9% (14)
JJ=D 20.9% (14)
docela 7.5% (5)
nwm 7.5% (5)
50%jo,50%ne 9% (6)
no,jak to říct slušně...........NE 10.4% (7)
BLEEE,SOU HNUSNÝ 11.9% (8)
NE 11.9% (8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama